Petar Pripuz stvorio je golemo carstvo skupljajući otpad. Njegova C.I.O.S. grupa, čiji je suvlasnik uz njemačku Scholz Grupu, u čije je pak suvlasništvo nedavno ušla japanska Toyota, u zadnjih pet godina obrnula je u Hrvatskoj više od 6,5 milijardi kuna.
C.I.O.S. grupu čini gotovo 40 tvrtki u Hrvatskoj, BiH, Srbiji i Crnoj Gori. Samo u Hrvatskoj C.I.O.S. se otpadom bavi kroz 20-ak tvrtki. Među njima najveća je Cezar koja se spominje u istrazi o Milanu Bandiću zbog čega su, između ostalog, uhićeni i on i Pripuz. Cezar je u posljednjih pet godina uprihodio čak 2,7 milijardi kuna pa se sporni posao skupljanja glomaznog otpada s Gradom Zagrebom, koji je navodno nelegalno ugovoren, vrijedan 7,7 milijuna čini kao sitnica u odnosu na ukupne prihode.
Druga je po veličini prihoda tvrtka C.I.O.S. – 1,3 milijarde kuna. Osnovan je 1991., a cijelo vrijeme uz tvrtku i njena osnivača Pripuza vezale su se kontroverzije.
Jedna od njih tiče se upravo tvrtke Cezar koja je jedina dobila koncesiju za skupljanje starih olupina vozila još u vrijeme HDZ-ove vlade, na što se pobunio vlasnik pulske tvrtke Jadran-metal Edi Pavletić. On je javno optužio tadašnju ministricu zaštite okoliša Marinu Matulović Dropulić i njene suradnike da su pogodovali Cezaru i dali mu monopol na skupljanje olupina vozila i tako naštetili Jadran-metalu. Cezar je dobio 10-godišnju koncesiju, a iz Fonda za zaštitu okoliša za svaki kilogram otpadnih vozila dobiva 1,7 kuna.
Pavletić je tada govorio i o eksplozijama u svojim postrojenjima, za koje je sumnjao da nisu slučajne. Pripuz i Ministarstvo zaštite okoliša tada su nijekali Pavletićeve optužbe.
Velike poslove C.I.O.S. ima i s Hrvatskim željeznicama, od kojih kupuje rashodovane vagone i lokomotive te ih pretvara u željezni otpad. Jedan od zadnjih takvih poslova bila je kupnja starih vagona od HŽ Carga početkom ove godine za šest milijuna kuna, i to nakon propalog javnog natječaja koji je Cargo poništio jer nije dobio zadovoljavajuće ponude. Kako je tvrtka bila u stisci s novcem i isplatom plaća, izravno je dio tih vagona na kraju prodala Pripuzovoj tvrtki. Poslovi C.I.O.S.-a i HŽ Carga izazvali su kontroverzije i u vezi s prostorima bivše tvornice Plobest u Pločama. C.I.O.S. je početkom dvijetisućitih tu tvornicu u stečaju preuzeo za osam milijuna kuna, a onda je taj prostor već potpuno ugasle tvrtke 10 godine poslije prodao Cargu za čak 125 milijuna kuna. Pripuz je tada tvrdio da je za toliko C.I.O.S., odnosno njegova tvrtka Novi Plobest produkti, otkupio potraživanja HŽ Carga od željeznica bivših jugoslavenskih republika koja Cargo nikako nije mogao naplatiti, a koja su vrijedna oko 45 milijuna eura. Odjednom prihodi Ispalo je da je Pripuz ta potraživanja otkupio prostorima Plobesta i da u tome poslu nije bilo novčane transakcije. No tvrtka Novi Plobest Produkti 2010., kad je taj posao sklopljen, odjednom je imala prihode od 125 milijuna kuna, a dotad su prihodi iznosili po nekoliko stotina kuna. Tvrtka je ugašena 2012.
2011. godine poslovna politika C.I.O.S.-a odvela ih je i na istočni dio Zagreba. Odlukom Skupštine društva od 20.06.2011.g. i Plana podjele C.I.O.S. je kupio društvo SAVA PROMET d.o.o. Sesvete, Industrijska cesta 36, te su osnovali novo društvo PRERADA DRVA ČIGRA d.o.o., sa sjedištem u Dugom Selu. Nedugo nakon kupnje društva Sava promet brisana je iz sudskog registra. Prije brisanja, sklopljen je još jedan unosan posao sa Gradom Zagrebom, najam privatnog vrtića u Sesvetama, za koji je Milan Bandić isplatio 38 milijuna kn. Grad Zagreb odlučio se zakupiti vrtić za 280 djece od tvrtke Sava sport u vlasništvu Pere Karatovića. Pero Karatović se sve donedavno bavio reciklažom i zbrinjavanjem otpada kroz tvrtku Sava promet. No 2012 godine poslovne udjele Sava promet d.o.o. u cijelosti je otkupilo društvo u vlasništvu Petra Pripuza C.I.O.S. Sava promet je vlasnik nekoliko vrijednih nekretnina, reciklažnog centra u Sesvetama, Jelkovec, u neposrednoj blizini Sajmišta, i pilane u Dugom Selu. C.I.O.S. je nastavio koristiti nekretninu u Sesvetama kao reciklažni centar, dok je pilanu odvojio od recilažnog otpada. Ona posluje pod imenom “Prerada drva Čigra”.
2014. godine planuo je požar u odlagalištu otpada na Jankomiru. Javnosti je tada upućeno priopćenje da su se zapalile gume u otpadu. Danas pogon C.I.O.S.a ponovo gori….na terenu je 30 vatrogasnih vozila.